Spēļu automāti pasaulē

Spēļu automāti pasaulē marts 31, 2018

Spēļu automāti gadu gaitā ir ļoti mainījušies. Pirmajiem spēļu automātiem bija trīs mehāniskie ruļļi un tikai viena izmaksas līnija. Astoņdesmitajos gados ražotāji sāka spēļu automātu kompjuterizāciju, un mūsdienu spēļu automātu spēlēm, galvenokārt, ir pieci ruļļi un pat līdz vairākiem simtiem izmaksu līniju.

Mūsdienās spēļu automātu klasiskie ruļļi un kloķis, kas tos iegriež, ir tikai izklaidei un jaukām atmiņām par spēļu automātu pirmsākumiem. Mūsdienās vispopulārākie ir video spēļu automāti. Tajos var piedāvāt vairākas spēles vienlaikus, kas ir pilnas ar dažādiem bonusiem un tamlīdzīgām iespējām, kā spēlētājs var daudzkāršot savu uzlikto likmi. Video spēļu automātos kombinācijas izvēlas pēc nejaušības principa, tādēļ, apgalvojums, ka katrs spēļu automāts sevī slēpj kodu, pēc kura noteikt tā simbolu attēlošanas tehniku, ir mīts.

 

Spēļu automāti Āzijā.

Spēļu automātu ražošana un uzstādīšana sabiedriskās vietās, ir ārkārtīgi populāra arī Āzijas valstīs, it sevišķi Japānā. Japānas spēļu automātus sauc par Pačinko un tos uzstāda pat vairākus simtus vienā telpā, kas atrodas cieši viens otram blakus. Āzijas azartspēļu tirgus ir viens no lielākajiem pasaulē (par spīti tam, ka jebkāda veida azartspēles tur ir aizliegtas) un būtu muļķīgi, ja spēļu un spēļu automātu ražotāji to neizmantotu savā labā. Lai arī Pačinko automātos naudu laimēt nav iespējams, tie joprojām ir ļoti populāri un pieprasīti.

 

Interesanti, ka sākotnēji spēļu automāti tika novietoti kazino un spēļu zāļu tumšākajos stūros, jo nevienam par tiem nebija nekādas intereses. Viss, lielākoties, mainījās astoņdesmitajos gados, kad sākās spēļu automātu kompjuterizācija. Tos arī uzskatīja par sieviešu spēli – vietu, kur sievietei kavēt laiku, kamēr viņas vīrietis spēlē blekdžeku, ruleti vai kādu citu spēli. Tos izvietoja pie liftiem un sienām, lai maksimāli atbrīvotu vietu telpā, kur pulcēties tiem, kas vēlas spēlēt citas spēles.

 

Mūsdienās dažu spēļu automātu spēļu džekpots var sasniegt pat tādus apmērus, kādi mums var rādīties sapņos, kad laimējam loterijā. Loģiski, ka tik daudz naudas vienā automātā iekšā nevar būt, tādēļ progresīvais džekpots veidojas saslēdzot kopā vairākus spēļu automātus. Vairāku tūkstošu liels džekpots, protams, ir vilinošs, tādēļ, bieži vien gala summa aug, jo to iegūt vēlas daudzi.

Liela daļa no spēlēm, ko varam atrast spēļu automātos, mūsdienās ir pieejamas arī spēlēšanai tiešsaistē un to izmanto aizvien vairāk spēlētāju.