Pirmie soļi ruletē

Pirmie soļi ruletē aprīlis 7, 2019

Iemācīties spēlēt ruleti, šķiet, ir katra azartspēlmaņa sapnis. Dažs gan iebildīs, kas tur ko neiemācīties — griez tik ruletes ratu un paļaujies Visuvarenajam — tā ir visīstākā laimes spēle! Taču profesionāļi gan nepiekritīs — rulete ir daudz nopietnāka spēle nekā mēs iedomājamies, ne velti tā saukta par kazino spēļu karalieni.

Greznais ruletes galds patiesībā var būt tikai makšķeres lomā, uz kuras uzķert naivos spēlētājus — nemākuļus. Kāds tas izskatās? Ir divi ruletes veidi — amerikāņu rulete un Eiropas rulete. Pēdējā gan ir izdevīgāka, jo tajā ir 37 kabatiņas, savukārt amerikāņu rulete ir aizraujošāka, jo tajā ir 38 kabatiņas. Kabatiņas atrodas uz ruletes galda. Tās visas ir sanumurētas no 1 līdz 36. Turklāt kabatiņas ir iekrāsotas melnā un sarkanā krāsā. Viena vai divas ir zaļa krāsā. Eiropas ruletē būs viena zaļa kabatiņa ar nulli, savukārt amerikāņu — divas zaļas ar cipariem nulle un 00. Uzzini vairāk šeit!

Kādi tad ir spēles galvenie noteikumi? Ruletes spēlmanim jāizdomā likme uz konkrētu skaitli, to sēriju, melno vai sarkano krāsu, pāra vai nepāra skaitli. Lai noskaidrotu laimējušo, dīleris iegriež ratu vienā virzienā, bet pa reni palaiž bumbiņu pretējā virzienā. Bumbiņas gājiens jau arī nav mūžīgs — pēc kāda laika tā  izkrīt no renes un ieveļas kādā no kabatiņām.

Profesionāli azartspēlmaņi izmanto dažādas ruletes spēles stratēģijas. Viena no populārākajām ir Martingeila ruletes stratēģija. Šī metode ir atkarīga no likmes dubultošanas zaudējuma gadījumā ar mērķi atgūt zaudēto un piedevām vēl nedaudz nopelnīt. Tātad, ja veiksit likmes uz vienu krāsu pēc katra zaudējuma, līdz uzvarai divkārt palielinot likmi, tu atgūsi zaudēto. Tas ir tad, ja turpināsit dubultot likmes. Taču nekas šajā pasaulē nav perfekts. Arī Martingeila stratēģija nav ideālisma paraugs. Varbūtība, ka uzkritīs viena vai otra krāsa, ir nedaudz mazāk par 50% un pie visa vainīgi 0 un 00 lauciņi. Un vēl — pēc vairākiem zaudējumiem tu vai nu sasniegsi augstāko likmi, vai arī tev beigsies nauda. Tas nozīmē, ka esi mīnusos, neatkarīgi no uzvaras vai zaudes. Lai spēlētu pēc šīs stratēģijas, tev jāveic lielākas likmes, vai jāuzvar. Ja nekas nepiepildās — dodies mājās.