Kāpēc totalizatori pieņem likmes par laikapstākļiem

Kāpēc totalizatori pieņem likmes par laikapstākļiem maijs 1, 2020

Kad domājam par totalizatoru, pirmais, kas noteikti nāk prātā ir sporta totalizators. Neskatoties uz to, vai tā ir likmju pieņemšana totalizatorā internetā vai sporta totalizatorā sporta spēļu norises vietā, piemēram, zirgu sacensībās, par bukmeikeri pamatnodarbošanos tomēr tiek uzskatīta sporta spēļu likmju piedāvāšana un pieņemšana. Nenoliedzami, tā tas ir bijis arī totalizatoros Latvijā, kur joprojām populārākais likmju pieņemšanas subjekts ir sports.

Mūsdienās ļoti plaši tiek pieņemtas likmes par visdažādākajiem totalizatora piedāvātājiem likmju subjektiem. Ar likmju subjektu šeit tiek saprasts notikums, process vai rezultāts, par kuru var likt likmes un saņemt laimestu. Piemēram, totalizatori Latvijā mēdz pieņemt likmes par dažādu politisku procesu rezultātiem.

 

Viens no interesantākajiem likmju pieņemšanas subjektiem ir laika apstākļi. Laika apstākļi ir process, kas ir pilns notikumu attīstības scenāriju un tas nekad nebeidzas. Tā ir viena no vienīgajām lietām pasaulē, kuru reizē ir grūti prognozēt, reizē noteikti būs kāds rezultāts, kuru var mēģināt paredzēt. Tādēļ laika apstākļi kļuvuši par populāru likmju likšanas iespēju. Īpaši dažādu pandēmiju laikā, kad totalizatori apturējuši likmju pieņemšanu par sporta notikumiem, jo tādi vienkārši nenotiek, netradicionālās likmes kā laika apstākļi kļuvuši vēl populārāki.

 

Iespēju likt likmes uz laikapstākļiem izmanto ne tikai klasiskie totalizatoru pakalpojumu izmantotāji, kuriem vienkārši patīk to darīt un tas ir viņu hobijs, neskatoties no likmju likšanas subjektiem. Likmes uz laikapstākļiem bieži liek cilvēki, kuru ienākumus tieši ietekmē dažādu laika apstākļu scenāriju attīstība.

 

Visizplatītākā grupa ir lielie lauksaimnieki, kuru ienākumi ļoti bieži ir tieši atkarīgi no tā, cik siltas būs vasaras un vai vasaras laikā būs kādi pelņu ietekmējoši ekstremāli laika apstākļi kā vētras. Totalizatori bieži pieņem likmes no šiem cilvēkiem pret viņiem nelabvēlīgiem laikapstākļiem. Tas tiek darīts, ja, piemēram, ir bijusi auksta vasara, lauksaimnieks nezaudētu visus savus potenciālos ienākumus. Kad vasaras beigās izrādās, ka raža ir slikta un ienākumi būs zemāki kā prognozēts, lauksaimnieks varēs izmantot ienākumus, ko ir ieguvis no likmes, ko uzlika vasaras sākumā pret sliktiem laikapstākļiem.