Jauktā pokera spēle – “H.O.R.S.E.”

Jauktā pokera spēle – “H.O.R.S.E.” jūlijs 23, 2020

Pokers ir viena no populārākajām kāršu spēlēm gan azartspēļu klāstā, gan kāršu spēļu starpā kopumā. Kā jau tas ir izplatīti starp kāršu spēlēm, arī pokeram laika gaitā ir izveidojušies daudz dažādi varianti, kā šo spēli spēlēt. Starp visdažādākajiem pokera variantiem vienojošie elementi vienmēr paliek likmju likšanas kārtība un sakrājamās kombinācijas.

Interesants un neierasts veids kā spēlēt pokeru ir šos pokera veidus spēlēt secīgi. Tas nozīmē, ka vienā pokera partijā tiek izspēlēti vairāki pokera veidi. Piemēram, pusstundu spēlējot Texas Hold’em, bet nākamo pusstundu spēlējot Seven-card stud pokeru. Vispopulārākā pokera variantu sajaukšana tiek saukta par “H.O.R.S.E.”

 

“H.O.R.S.E.” ir jau minētā “Texas Hold’em“, “Omaha high-low“, “Razz“, “Seven-card stud“ un “Seven-card stud Eight-or-better“ pokera veidu sajaukums. Šī sajaukuma nosaukums ir radies no pokera veidu garo nosaukumu pirmajiem burtiem.

 

Šis pokera veidu sajaukums savu popularitāti ieguva pēc 2002. gada World Series of Poker. Šajā pokera turnīrā pirmo reizi parādījās šāds spēles formāts. Turnīra “buy-in” bija 2000 dolāru un uzvarētājs Džons Hanigans uzvarot ieguva vairāk kā 117 tūkstošus dolāru.

 

Kopš tā laika “H.O.R.S.E.” sāka spēlēt daudzos lielākajos pasaules pokera turnīros. Pirmā visdārgākā šī formāta pokera spēle notika 2006. gada World Series of Poker turnīrā. Lai piekļūtu pie pokera galda, bija jāveic 50 tūkstošu dolāru iemaksa. Šo turnīru uzvarēja Čips Rīss un savu bankas kontu papildināja ar 1 miljonu un 716 tūkstošiem dolāru. Kopš šis spēlētājs traģiski nomira garu vēlāk, katru gadu World Series of Poker izspēlē “H.O.R.S.E.” spēli, uzvarētājam dāvājot trofeju, kas nosaukta viņa vārdā.

 

Vislielākā “H.O.R.S.E.” uzvara pieder Skotam Ngujenam. Iepriekš minētā turnīrā 2008. gadā un visos turnīros vēlāk, netika mainīts spēles 50 tūkstošu dolāru “buy-in”. Pēc spēles uzvaram Skots kļuva par gandrīz diviem miljoniem dolāru bagātāks, savā rīcībā iegūstot 1,989,120 ASV dolāru. Kopš tā laika tiek organizēti ar vien vērienīgāki “H.O.R.S.E.” turnīri. Lai iekļūtu galvenajā turnīrā, tiek organizēti dažādi atlases turnīri, kuros sacenšas pasaulē labākie pokera profesionāļi.