Interesanti par pokeru

Interesanti par pokeru jūlijs 11, 2019

Pokera spēle ir ne tikai pasaulē populārākā kāršu spēle, bet tai ir arī ļoti interesanta un bagāta vēsture. Vairāku gadsimtu garumā dažādu kultūru cilvēki laiku īsināja, spēlējot laimes spēles ar vienkāršiem metamajiem un domino kauliņiem, kā arī spēļu kārtīm. Pokera aizmetņi sākušies tieši no šīm spēlēm.

Vēsturnieki uzskata, ka ķīniešu domino spēle ir bijusi par pamatu mūsdienu pokera attīstībai.Ir saglabājušās rakstu liecības, kurās aprakstītas Ķīnas imperatora rīkotās Jaunā gada svinības. Tajās pieminēts, ka viesi izklaidējušies, spēlējot domino. Savukārt par kāršu spēli zināms, ka tā parādījās 12. gadsimtā Ēģiptē. 16. gadsimtā persieši izgudroja spēli “Dārgumu kārtis ” (tās bija sporta likmes populārākajām komandām).Katrā kāršu kavā bija 96 kārtis, tās parasti tika izgatavotas noļoti plānām koka plāksnītēm jeb arī ziloņkaula.

Aptuveni tajā pašā laikā Spānijā tika izgudrota spēle “Primero”. Tā bija spēle, kurā spēlētāji drīkstēja blefot, lai varētu cīnīties par uzvaru pat tad, ja iedalītas vājas kārtis. Blefošana īpaši patika francūžiem, viņi izgudroja savu “Primero” versiju, un nosauca to par “Pokē”. Šī spēle kļuva par nacionālo Francijas kāršu spēli.

Franču jūrnieki uz Kanādu aizveda ne tikai kolonistus, bet arī “Pokē” spēli, kas ātri iekaroja popularitāti Jaunajā pasaulē. Nepagāja ilgs laiks, kad spēle nokļuva arī līdz Amerikas Savienotajām Valstīm, kur arī dzima mūsdienu jeb tā saucamais modernais pokers. Tā pirmsākumos, pateicoties blefošanai, tā pat tika saukta par blēžu spēli. Izgājusi cauri gadsimtiem un cauri dažādām kultūrām, nu spēle iekarojusi noturīgu vietu azartspēļu rangā.

Ar šo spēli saistīti dažādi intriģejoši fakti, piemēram:

  • vai jūs zināt, kas ir “Dead Mans Hand” jeb mirušā roka? Tā ir kombinācija A-A-8-8 visas melnās kārtis. Nosaukumu šī kombinācija ieguva pēc tā, kad Mežonīgais Bils Hičkoks tika nošauts pokera spēles laikā. Tieši tobrīd viņam rokās bija šīs kārtis.
  • Fakts statistikas cienītājiem – 19 no 43 ASV prezidentiem ir spēlējuši pokeru.
  • Kāršu spēles pirmsākumos augstākā kārts bija karalis.Dūzis tika ieviests vēlāk.
  • Spēlēšana netīrās drēbēs pokera spēlē nes neveiksmi.

Vairāk lasi- https://www.optibet.lv