Iepazīsti UEFA čempionu līgas komandas  

Iepazīsti UEFA čempionu līgas komandas   marts 17, 2019

Ar straujiem soļiem tuvojas UEFA čempionu līgas 2019 finālspēles vasaras sākumā. Turnīra fani no visas pasaules gatavojas spēļu tiešraidēm. Bet ko mēs zinām par komandām, kuras piedalās prestižajā turnīrā? Kādi ir to sasniegumi turnīra ietvaros? Kā komandas dēvē mājinieki sarunvalodā? Iepazīsimies ar dažām no komandām!

Real Madrid noteikti ir rekordisti, jo laika gaitā ne tikai uzvarējuši UEFA čempionātu visvairāk reižu (kopā 13), komanda arī 1960.gadā iesita visvairāk vārtu vienas spēles laikā (veselus 7).Spāņu  komandas iesauka ir Los Merengues, ko varētu tulkot kā bezē cepumi. Iesauka radusies dēļ sportistu baltajām formām.Rezultatīvākie spēlētāji: Gareth Bale, Karim Benzema.

Ajax ir Holandiešu čempioni. Pagājušā gadsimta 70.gadu sākumā komanda trīs gadus pēc kārtas turnīrā uzvarēja. Pēdējoreiz kausu Ajax mājās veda 1995.gadā. Komandu mēdz saukt par Die Godenzonen – Dieva dēli. Patiesībā nosaukums Ajax nāk no grieķu mitoloģijas un ir Zeva mazdēla vārds.Rezultatīvākais spēlētājs: Dušan Tadic.

Tottenham Hotspur ir komanda no Anglijas. Tās labākie sasniegumi UEFA ietvaros ir nonākšana pusfinālā 1962.gadā. Komandu iesaukuši par The Spurs’ no “Harry Hotspur”, kas ir tēls Šekspīra lugā “Henrijs V”. Komandas rezultatīvākais spēlētājs ir Harry Kane.

Borussia Dortmund uz Vāciju uzvaru veduši vienu reizi 1997.gadā. Komandu ierasti sauc par BVB, Die Schwarzgelben (Melni dzelteni) vai Die Borussen (prūši). Prūši gan šajā kontekstā nav domāti kā tauta, kas reiz apdzīvoja Baltijas un Vācijas teritorijas, bet gan alus nosaukums. Rezultatīvākais spēlētājs: Raphael Guerreiro.

Porto no Portugāles turnīrā ir uzvarējuši divas reizes – 1987. un 2004.gadā. Kluba komandas iesauka ir Dragoes (pūķi), jo uz komandas uzšuvēm ir atainots pūķis. Porto rezultatīvākais spēlētājs ir Moussa Marega.

Roma ir itāļu čempioni, taču UEFA kontekstā lielo uzvaru nav izcīnījuši vēl nekad.Komandu sarunvalodā biežāk sauc par Giallorossi jeb dzeltensarkanajiem. Tās ir kluba krāsas. Citi Roma spēlētājus dēvē par La Lupa jeb vilcenēm par godu leģendai par Romulu un Remu, Romas veidotājiem, kurus mazotnē zīdījusi vilcene. Komandas rezultatīvākais spēlētājs ir Edin Džeko.

Uzzini vairāk –https://www.optibet.lv/lv/piedavajumi/totalizators/uefa-cempionu-liga/